Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Bogusławskiej w Nowym Mieście Lubawskim

Wyszukiwanie zaawansowane

Finanse i majątek biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Bogusławskiej w Nowym Mieście Lubawskim stanowi gminną jednostkę organizacyjną posiadającą osobowość prawną. MBP posiada prawo użytkowania wieczystego gruntu położonego przy ul. Działyńskich 2a oraz jest właścicielem położonego na nim budynku stanowiącego odrębną nieruchomość o łącznej powierzchni użytkowej 568,9 m2 zgodnie z zapisem Księgi Wieczystej prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim Wydział Ksiąg Wieczystych.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Bogusławskiej w Nowym Mieście Lubawskim posiada osobowość prawną uzyskaną z chwilą wpisu do Rejestru Instytucji Kultury prowadzonego przez Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim. Biblioteka jest w stosunkach cywilnoprawnych podmiotem praw i obowiązków dotyczących należącego do niej mienia.

Miejska Biblioteka Publiczna prowadzi gospodarkę finansową na zasadach określonych w ustawie o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Podstawę działalności stanowi roczny plan finansowy biblioteki, zatwierdzony przez dyrektora, zawierający plan przychodów i kosztów oraz plan inwestycji.


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Daniela Kowalska

Data wytworzenia:
17 cze 2020

Osoba dodająca informacje

Daniela Kowalska

Data publikacji:
17 cze 2020, godz. 18:09

Osoba aktualizująca informacje

Daniela Kowalska

Data aktualizacji:
29 wrz 2023, godz. 11:14